I. A pályázat kiírója: Balatonfüred Város Önkormányzata, mint az EFOP-1.5.2-16-201700016azonosítószámú Humán közszolgáltatások fejlesztése az Észak-Balatoni térségben című projekt megvalósítására létrejött konzorcium (továbbiakban: Konzorcium) vezetője
II. Az ösztöndíj célja és elnyerésének feltételei
A Települési Ösztöndíj Pályázat alapvető céljai elsősorban,
hogy a tanulók, fiatalok megszerezhessék a képességeik szerinti, legmagasabb, elérhető iskolai végzettséget;
hogy a tanulók, fiatalok településhez történő kötődését erősítse. Célcsoport: 16 – 25 évesek
Az ösztöndíjastól elvárás, hogy mindent megtegyen azért, hogy megszerzett tudását közvetve vagy közvetlenül a település érdekében is kamatoztassa, akár úgy, hogy a településen folyó tevékenységekben önkéntesen részt vesz.
A pályázaton történő részvétel feltétele, hogy a jelentkező legalább 2 éve az adott településen állandó lakóhellyel rendelkezzen.
A fentiek értelmében a tervezett pontrendszer belső súlyozása:
Tanulás iránti motiváció, tanulmányi eredmény átlagának értékelése: 40%
A települések közösségi életében aktív részvétel: 10%
Nagycsaládban él, vagy egyszülős családban él: 20%
Az egy háztartásban élő családtagok egy főre eső jövedelme (saját adatszolgáltatás alapján): 20%
Feltételek vállalása (önkéntes munka vállalása az EFOP-1.5.2-16-2017-00016 projekt rendezvényeinek, tevékenységeinek megvalósítása során): 10%
Az ösztöndíjak értékelésére a Konzorciumvezető 3 fős bíráló bizottságot hoz létre
(továbbiakban: BB)
BB elnöke: Hári Lenke alpolgármester
BB tagjai: Schmidtné Kositzky Anett, Perger Zoltánné
A felsőoktatásból érkező tanulók pályázatai esetében, elsősorban a hiányszakmákat tanulók támogathatóak, úgy, mint: óvodapedagógus, tanító, szakos tanár, orvos, fogorvos, védőnő, szociális munkás, mérnök, kulturális szakember és egyéb.
A projekt keretében konzorciumi tagonként az alábbiak szerint részesülhetnek fiatalok 10 hónapon keresztül ösztöndíjban:
Balatonfőkajár: 3 fő
Balatonfüreden 25 fő
Balatonszőlős 3 fő
Dörgicse 1 fő
Felsőörs 2 fő
Pécsely 1 fő
Szentkirályszabadja 3 fő
Tótvázsony 4 fő
Vászoly 2 fő
Nem részesülhet Települési Ösztöndíjban, aki más forrásból ösztöndíjban részesül. Erre vonatkozóan nyilatkoznia kell az ösztöndíjra pályázónak.
III. Az ösztöndíj pályázat lebonyolításának menete
A Konzorcium pályázatot ír ki és bírál el. Ezt követően a sikeres pályázóval a konzorciumi tag helyi önkormányzat támogatási szerződést köt.
A 2019-2020-as tanév ösztöndíjpályázata kiírásának időpontja: 2019.08.28.
A pályázatok beadási határideje: 2019. szeptember 06. (péntek) 10:00 óra
A pályázatok beadásának helye: Balatonfüredi Közös Önkormányzati Hivatal 7-es számú irodában ügyfélfogadási napokon, illetve a Konzorciumi települések székhelyei)
A pályázat beadásának módja: személyesen vagy meghatalmazott útján.
A pályázatok elbírálási határideje: 2018. szeptember 06. (péntek) 12:00 óra
Az ösztöndíj összege és folyósítása:
Az ösztöndíj havi összege: 30.000, - Ft.
Az ösztöndíjat a tanulmányi féléveknek megfelelően az első félévben szeptember 1. és január 31. közötti 5 hónapra, valamint a 2. félévben február 1. és június 30. közötti 5 hónapra kell folyósítani.
Az ösztöndíjat első alkalommal az ösztöndíj szerződés aláírásától számított 15 napon belül, ezt követően havonta, a tárgyhónap 10. napjáig kell a pályázó által megadott bankszámlaszámra átutalni.
Az ösztöndíj – kiírási feltételeknek való folyamatos megfelelés szerinti – féléves felülvizsgálatát követően a február havi ösztöndíj összegét a tárgyhónapot követő hónap ösztöndíjával együtt kell folyósítani.
A pályázót az ösztöndíj az oktatási intézmény által kiállított eredeti hallgatói jogviszony igazolással 10 hónapig illeti meg.
A felsőoktatási ösztöndíj kizárólag az aktív hallgatói jogviszony időtartama alatt folyósítható.
A hallgatói jogviszony passziválása esetén az ösztöndíj folyósítását szüneteltetni kell.
Az oktatási ösztöndíj fedezetét az EFOP-1.5.2-16-2017-00016 Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben pályázat biztosítja.
IV: Az ösztöndíjra való jogosultság felülvizsgálata, az ösztöndíj megszűntetése
Az aktív hallgatói jogviszony fennállását félévente, szeptember 30. napjáig és február utolsó napjáig az ösztöndíjjal támogatott hallgatónak az aktív hallgatói jogviszonyra vonatkozó eredeti hallgatói jogviszony igazolásnak a Konzorciumi tag önkormányzathoz történő benyújtásával igazolnia kell. Ezzel egyidejűleg a BB eseti kérésére, az ösztöndíjjal támogatott hallgató a tanulmányairól a BB számára tájékoztatást ad.
Az ösztöndíj megszüntetése és visszafizetése
(1) Az ösztöndíjra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha:
a tanuló a kiírási feltételeknek való megfelelést a félévenkénti felülvizsgálat során nem tudja igazolni
az ösztöndíjban részesülő hallgató a hallgatói jogviszony fennállását a III/1. .pontban meghatározott határidőn belül nem igazolja, és mulasztását a helyi önkormányzat igazolásra történő felszólításának kézhezvételétől számított 15 napon belül sem pótolja;
a pályázó a pályázati eljárás során valótlan adatot közölt vagy a BB bármilyen módon megtévesztette, vagy
a pályázó az ösztöndíj folyósításának megszüntetését bármely okból kéri.
(2) Az ösztöndíj megszüntetéséről és a visszafizetés elrendeléséről a BB indokolással ellátott javaslata alapján a támogató Konzorciumi önkormányzat polgármestere dönt.
(3) A jogalap nélkül felvett ösztöndíjat egy összegben, a visszafizetés elrendeléstől számított 30 napon belül, a jogosultság megszűnésétől számítottan a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:48. § (1) bekezdés szerinti mértékű késedelmi kamattal növelt összegben kell visszafizetni.